Informacje o treści
Informacje techniczne
Recenzje
Pytania i odpowiedzi
Zakup książki

Fizyka Życia - pytania i odpowiedzi

Czy jest szansa na otrzymanie od autora, kilku zdań na temat książki? Dlaczego powstała i do kogo ją kieruje?

"Fizyka życia" nie jest produktem targetowanym (jak brzydko mówią spece od marketingu) na jakąś konkretną grupę docelową, ona po prostu powstać musiała. Z jednej strony takie było moje wewnętrzne, bardzo silne pragnienie, z drugiej, kiedyś w końcu musi przecież powstać książka tłumacząca w sposób jasny i logiczny zagadnienia związane z życiem od samego jego początku. Może właśnie ta zostanie uznana za jedną z pierwszych?

Dlaczego w Związku Radzieckim czczono Lenina jak Boga? Dlaczego kilkanaście lat temu w dramatycznych okolicznościach z głodu umierali Północni Koreańczycy, gdy w tym samym czasie Korea Południowa należała do światowych potentatów? Dlaczego muszę umrzeć? ... Takich pytań jest mnóstwo i dręczą wielu z nas. W 2009 roku okazało się nawet, że jedną z najczęściej wprowadzanych do wyszukiwarki Google fraz jest "czym jest życie". Pytań jest wiele, sporo jest również prób udzielenia na nie odpowiedzi, ale czy do końca nas one satysfakcjonują? Dzieła Arystotelesa, Sun Tzu, Platona, Konfucjusza, Biblia, Koran, książki Darwina, Wilsona, Dawkinsa, fizyka kwantowa, psychologia, biologia molekularna... czytamy i studiujemy, ale zażarte dyskusje dowodzą, że tak do końca nie ma jednoznacznej opinii na temat życia.

Pasja zmusza, a pasja dociekania zmusza do poszukiwania odpowiedzi, co najmniej takiej, która by satysfakcjonowała pytającego. "Fizyka życia" jest zbiorem takich właśnie odpowiedzi, które przy okazji układają się w spójny i logiczny model życia.

Nie jest to książka skierowana do jakiejś konkretnej grupy społecznej. W zamierzeniu dla młodych ma stanowić swoisty przewodnik pozwalający zrozumieć dorosły świat, w który wkraczają. Dla ludzi aktywnych - poradnik pomocny w rozwiązywaniu problemów, z którymi borykają się prawie codziennie. Dla ludzi dojrzałych, którzy spoglądają na życie z pewnej perspektywy czasowej - materiał do konfrontacji z własnymi przemyśleniami. Generalnie przeznaczona jest dla wszystkich, którzy chcieliby się dowiedzieć "Czym jest życie?", w każdym jego aspekcie - od cząstek chemicznych po społeczeństwa.