Wygenerowano:
06.09.2018
08:54:31

Przejdź do listy słów kluczowych
Wygenerowano programem:
Q-Księgozbiór 3000

I Prawo Fizyki Życia

Spis cytatów ze względu na słowo kluczowe

Źródło dochodów (resergii) kształtuje taktyki zachowań i nagradza wyborem dane taktyki struktury.
Treść Tytuł Autor(zy) Ident / Data wpisu
Ale nie miejsce tu na esej, chcę tylko wyraźnie i jasno powiedzieć wszystkim, którzy nie chcą się poddawać narzucanemu z góry ogłupieniu i zbydlęceniu: nie dajcie sobie wmówić, że ta banda agresywnych durniów, chamów, tchórzliwych pajaców i konformistów to jakaś „elita”! To tyko banda agresywnych durniów, chamów, tchórzliwych pajaców i konformistów. Na dodatek, jak dowodzi sprawa Bolka czy Smoleńska, do imentu zakłamanych.
Gdybym pewnego dnia szafarzem kasy, zaszczytów i tytułów został na przykład ja, nazajutrz Wajda by ogłosił, że całe życie marzył o nakręceniu filmu o Dmowskim w Wersalu, Olbrychski ze Stuhrem pobiliby się w przedpokoju Antoniego Krauzego o rolę Lecha Kaczyńskiego, a uniwersytety zaczęłyby na wyścigi urządzać naukowe sesje o science fiction i o chłopskich korzeniach współczesnej polskiej kultury.
Życie seksualne lemingów Ziemkiewicz, Rafał A. 9788379640591:191

06.04.2015
W policji wprowadzono wskaźniki. A jak wiadomo, gdy są wskaźniki, to ludzie dbają o wypełnianie wskaźników, a nie o pracę. Jak kiedyś powiedział bodaj śp. Prof. Janusz Groszkowski: „Gdy Fabryka Śrubek premiowana jest od wagi, zrobi jedną śrubkę o wadze 1000 ton; gdy od liczby – zrobi miliony śrubek wielkości mikrona; gdy od wartości – zrobi śrubki ze złota!” _104

14.08.2016
Czerpiąc korzyści z uprawiania wojny, wojskowi byliby szaleni myśląc o budowaniu pokoju. Machiiavelli Gil, Christiane 83-85239-28-6:245

03.12.2017
Bardzo teoretyczny i idealistyczny wyszedł tym razem artykuł. Tak idealnie, to nie było, nie jest i nigdy nie będzie w żadnej armii świata. Takie procedury (bądź potrzebę ich istnienia) wymyślają politycy, prawnicy czy nawet wojskowi (ale mający niewiele wspólnego ze służbą operacyjną) praktycznie po każdym incydencie lub katastrofie, ale każda z tych grup chce tylko zbić kapitał i ugrać coś dla siebie. Gdyby w wojsku zaczęły obowiązywać procedury analogiczne do cywilnych, to by oznaczało całkowity paraliż wszelkich działań. Niestety ale służba w wojsku jest od zawsze obarczona ryzykiem i trzeba to przyjąć do wiadomości.

Zapewne teraz prawnicy, "fachowcy" różnej maści i opozycja będą sobie używać, ale przecież nikt nie zorganizuje wielkiej, międzynarodowej akcji poszukiwawczej, po jednorazowym braku kontaktu. Wiadomo, że musi minąć trochę czasu, żeby najpierw własnymi siłami zorientować się w sytuacji.

_114

04.12.2017


Odnośnik Opis
Treść Pierwszego Prawa Fizyki Życia w słowniku Fizyki Życia Treść Pierwszego Prawa Fizyki Życia w słowniku Fizyki Życia