Wygenerowano:
23.11.2022
13:48:47

Przejdź do spisu książek
Wygenerowano programem:
Q-Księgozbiór 3000

Spowiedź psa. Brutalna prawda o polskiej policji.

( Loranty, Dariusz )

Spis cytatów dla wybranej książki

Strona Treść cytatu Słowa kluczowe / uwagi
24 Nie miałem (…) świadomości, ponieważ znałem ten świat tylko z mediów. media

Matrix30 Miałem okazję słuchać tych odzywek: „Tam, w tej ubecji, to nikt nie był nauczony roboty, my tu musimy zapierdalać!” albo „Wy to sufitówki piszeta!”.
„Sufitówki”?
– To notatka służbowa wymyślona zza biurka. W rzeczywistości to końcowy element „esbeckiej” roboty, czyli rozpracowania operacyjnego, polegającego na zajmowaniu się jakimś zakładem pracy i dokonywaniu oceny nastrojów społecznych. Niekiedy zdarzało się, że przepisywali do raportów niektóre informacje z gazet. Często były to informacje bez weryfikacji.
socjalizm

Matrix31 Jakie były dalsze dzieje konfliktu milicjantów z ubekami?
– Akurat trafiłem na taki moment, gdy ten podział nieco już słabł. Tworzył się wspólny monolit ludzi z poprzedniego systemu z rozrzewnieniem wspominających czasy, w których byli ważni, potrzebni i uprzywilejowani. Jak kiedyś jednemu ubekowi tłumaczyłem, że mamy lepsze czasy, bo można sobie kupić samochód, on mi odpowiedział, że „co to za luksus, skoro każdy sobie może go kupić”. Dla nich PRL to był raj utracony. W owym czasie widocznie były właściwie trzy grupy funkcjonariuszy, oprócz ubeków i milicjantów byli jeszcze zomowcy.
natura człowieka uczciwego166 Reszta to typowa kosodrzewina, mała intelektualnie i miałka merytorycznie, nauczona trzymania się stołka i bujania zgodnie z wiatrami. urzędnictwo

państwo189 – Dochodzi do ostatniego przekazania. Mamy formalną zgodę na to, aby zatrzymać tych, którzy przyjdą po okup. Na szczęście udało się wynegocjować niższą cenę.
W jaki sposób?
– Używa się argumentów logicznych i zasadnych. Proszę pamiętać, że ten, który uprowadza jest zupełnie innym typem przestępcy. Profesjonalny porywacz jest osobą niezwykle konkretną. Ma świadomość otaczającego go zagrożenia. Musi uzyskać logiczne, z jego punktu widzenia, argumenty. Nie ma z nimi problemu, jeśli uzyska się pewien poziom komunikacji, czyli powtarzalność. Poza tym stosuje się tzw. podgrzewanie kanałów. Zawsze trzeba powtarzać trzy razy to samo. Jest taka zasada.
komunikacja225 Teraz, jakakolwiek by nie była władza, jest tak samo perfidna, jak ta poprzednia. Tylko robią wrażenie, że są inni, a tak naprawdę palcem nie kiwną. władza