Fizyka Życia

Fizyka Życia - Dziennik

rok 2021

Zobaczymy co ten rok przyniesie

◁◁◁ W drodze na Pico do Facho

Tak to po prostu działa

Janda, PiS i spółki. Mentzen: „Tego towarzystwa nie da się pozbyć. Trzeba to bagno osuszyć”

Cała Polska ekscytuje się kilkunastoma aktorami, którzy poza kolejką zaszczepili się w szpitalu w Warszawie. W tym samym czasie Puls Biznesu opisał, co dzieje się w kontrolowanej przez Skarb Państwa JSW SA, ale to cieszy się już znacznie mniejszym zainteresowaniem – pisze dr Sławomir Mentzen z Konfederacji.

Jastrzębska Spółka Węglowa powołała w 2017 roku spółkę JSW Innowacje, która miała zająć się pracami badawczo-rozwojowymi. Spółka dostała 80 mln zł i zajęła się działalnością badawczą.

Ponieważ jak już wiemy, PiS nie zatrudnia ekspertów, bo ci nie chcą realizować programu partii, dlatego spółka została obsadzona sprawdzonymi przez partię matkę ludźmi.

Sprawdzeni ludzie wzięli sobie do serca wezwania premiera Morawieckiego, który chciał, żeby urzędnicy i państwowe spółki zajęli się innowacjami, dlatego zaczęli działać niezwykle sprawnie.

Spółka zaczęła prowadzić dziesiątki projektów, z których żaden nie odniósł sukcesu. Od razu sukcesu, żaden do niczego w ogóle się nie przydał, nie mówiąc o jakimś sukcesie. 80 mln zł poszło…

Gdzie? Na wynagrodzenia zarządów, na zlecanie badań i ekspertyz firmom znajomych zarządu, na wycieczki do Las Vegas, Birmy, na Majorkę.

Wyjazdów zagranicznych było 91, z czego aż 63 nie były nawet przypisane do żadnego projektu. Pieniądze szły też na usługi doradcze, PR, komunikacje, zlecane oczywiście znajomym i kolegom z byłych miejsc pracy zarządu.

Ile jest w Polsce takich spółek służących do wyciągania pieniędzy? Ile pieniędzy dla sprawdzonych ludzi idzie ze wszystkich spółek Skarbu Państwa, z ministerstw, samorządów, agencji, fundacji i innych bytów kontrolowanych przez polityków? Nikt nie wie i nikt tego nigdy nie policzy.

Szczepiąca się poza kolejnością Krystyna Janda to tylko czubek wielkiej góry lodowej, całego zastępu ludzi żyjących bardzo dobrze z tego, że mają układy z władzą.

Tego towarzystwa nie da się pozbyć, wyłapując pijawki za ogonki. Trzeba to bagno osuszyć. Sprawić, by jak największa część pieniędzy była wydawana bezpośrednio przez ludzi, bez pośrednictwa urzędników.

Bez tego zawsze pojawi się jakaś spółka, jakiś aktor, czy jakiś znajomy.

Sławomir Mentzen

Źródła: https://www.pb.pl/miliony-jsw-utopione-w-innowacjach-1104756?fbclid=IwAR0gB99a5Isy8JwrG5jnj2bYKB0fO3PGHR6x-ApCZGgZh9ehK6uoqNSvH68
facebook.com/slawomirmentzen/

 

Analiza świata bilansem resergetycznym

Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka

W zasadzie nie piszę o koronawirusie, bo moje stanowisko oparte jest na bilansie resergetycznym, opartym na, w zasadzie analogicznych, pytaniach jakie zadał znający się na rzeczy prezydent Białorusi. Na epidemiach zapewne zna się jak każdy inny, natomiast w wykorzystywaniu kłamstwa i psychoz do swoich własnych celów musi być mistrzem.

Prezydent Białorusi, Aleksandr Łukaszenka, który niedawno oświadczył, że nie zamierza szczepić się na koronawirusa, teraz zadaje niewygodne i dające do myślenia pytania ws. mniemanej pandemii.

Białoruś, w przeciwieństwie do państw Zachodnich nie wprowadzała lockdownu i nie panikowała z powodu mniemanej psychozy koronawirusa.

Życie toczy się tam niemal tak samo, jak wcześniej.

W ostatnich dniach odbyły się nawet Sylwestrowe bale, które opisywał na Twitterze… europoseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Saryusz-Wolski.

Mimo tego ludzie nie „umierają na ulicach” z powodu koronawirusa.

Według danych worldometers.info, która gromadzi oficjalne statystyki dotyczące koronawirusa z całego świata, na Białorusi zakaziło się niespełna 200 tysięcy osób, z których 1,442 zmarło na koronawirusa lub koronawirusa z chorobami współistniejącymi.

Teraz Łukaszenka, podczas spotkania z obywatelami, zadał pytania, które mają skłonić do myślenia ws. mniemanej pandemii koronawirusa.

Nie wirus, a psychoza. Dużo ciekawego Wam powiem. Pomyślcie na początku nad dwoma pytaniami – zaczął. – Pierwsze pytanie: Koronawirus to jest infekcja stworzona przez człowieka? Czy przypadkowo z powietrza się pojawiła?

Komu ona była potrzebna? – pytał dalej. – Drugie pytanie. Nie odpowiemy na razie na to pytanie, ale powiedzcie… na świecie, zaczynając od moich kolegów polityków i kończąc niżej. Spróbowali to wykorzystać w swoich celach i interesach?

Pomyślcie nad dwoma pytaniami. Komu to jest potrzebne? I jak to wykorzystał? – dodał. – Niektórzy ogłosili, że to jest wojna – przypomniał.

[Źródło: https://nczas.com/2021/01/04/lukaszenka-o-koronawirusie-pomyslcie-komu-to-jest-potrzebne-i-jak-to-wykorzystal-wideo/]